Ana Sayfa Turgutlu Haberleri 24 Mayıs 2020 169 Görüntüleme

Ülkü Ocakları Sezer Sertkaya’dan Ramazan Bayram Mesajı

Turgutlu Ülkü Ocakları Başkanı Sezer Sertkaya’dan Ramazan Bayram Mesajı

Başkan Sezer Sertkaya Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Şu İfadelere Yer verdi”Türk milleti ve İslam âlemi olarak bir mübarek Ramazan ayını daha geride bırakarak Ramazan Bayramına ulaştık. İdrak etmekte olduğumuz mübarek Ramazan Bayramı nefs ve sabır imtihanından başarı ile geçmiş tüm inananlar için sevgi ve huzur dolu günlerin müjdecisidir. Yüce Allah’tan, Ramazan Bayramının ülkemiz, milletimiz, Türk-İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
İnancımızın bütün güzelliklerini hatırlamamızı, bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha fark etmemizi sağlayan bayramlar toplum hayatımız açısından büyük bir önem ve değere sahiptir. Bayramlar vefanın sırrını, hatırlamanın ve sadakatin zenginliğini, tanışmanın ve kaynaşmanın derin anlamını yaşadığımız ve yaşattığımız eşsiz zamanlardır.
Bayramlar; Yüce Allah’ın rahmetinin, bereketinin, af ve mağfiretinin tüm inananları kuşattığı; sevinç, coşku ve barış rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı ulvî iklimlerdir. Bu anlam dolu günleri kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, toplumsal dayanışma, yardımlaşma ve işbirliğini geliştirmek için vesile olarak görmek gerekmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, yurtiçindeki ve yurtdışındaki vatandaşlarımızla, Turan coğrafyasındaki soydaşlarımızın ve bütün İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyorum. Mübarek bayramın ülkemiz, milletimiz ve insanlık âlemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Sezer SERTKAYA
Turgutlu Ülkü Ocakları Başkanı

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil