Ana Sayfa blog 6 Temmuz 2019 250 Görüntüleme

Turgutlu’nun Beğenmediği Oyuncuyu Medical Park Antalya’spor Aldı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, yeni transferleri Ufuk Akyol ve Harun Kavaklıdere için imza töreni düzenledi.

Kulübün Döşemealtı ilçesindeki Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirilen törende Fatih Karagümrük’ten 22 yaşındaki önlibero Ufuk Akyol ve Bodrum Belediyesi Bodrumspor’dan 21 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Harun Kavaklıdere ile beşer yıllık sözleşme imzalandı. 
Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk, iki genç futbolcuyu renklerine bağladıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Türk futbolunun son zamanlarda geleceğinin konuşulduğuna dikkati çeken Öztürk, “Gençlere yatırım yapılması gerektiğini konuşuyoruz. Bu hamle bizim için bir göstergedir. Bundan sonraki planlarımızın güzel bir başlangıcıdır. Antalyaspor‘a iki futbolcumuzun da uzun dönem katkı vereceğini düşünüyorum. İki futbolcuyu daha transfer etmeyi düşünüyoruz. Federasyon ile mali yapılanma üzerine konuşmalar geçiyor. Kadromuzdan memnunuz ve doğru yapılanma ile biraz daha geliştirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takımdan gönderileceklerin de olduğunu anlatan Öztürk, şöyle konuştu:

“Zeki Yıldırım bizim de çok sevdiğimiz bir futbolcu. Takıma büyük katkısı oldu. Zeki için bize gelen bir rapor var. Yönetim olarak onayladığımız bir rapor. Antrenmana çıkmasına izin yok gibi bir durum yok. Kampta olmamasını düşündüğümüz belirtildi. Bundan dolayı kampa çağrılmama durumu var. Burada tesislere alınmama gibi bir durum yok. Karar alınıyorsa bunun nedenleri de vardır. Nedenleri tartışmak Zeki’ye ve Antalyaspor’a zarar verir. Kendisi benim kişisel sevdiğim bir oyuncu. Belirli kararlar alınıyorsa nedenleri de vardır, bunları çok fazla deşmemek de lazım.” 

“Üçüncü sezonumda inşallah Avrupa gelir” 

Her yıl bir üst sıraya çıkmayı hedeflediklerini dile getiren Öztürk, geçen yıl “kesin düştü” gözüyle bakılan takımı 7’nci yaptıklarını ve Avrupa’yı kıl payı kaçırdıklarını belirtti.

Öztürk, “İlk başkanlık yılımda ligi 5’inci bitirmiştik. Bu sefer üçüncü sezonumda inşallah Avrupa gelir. Beklentileri de gereksiz yükseltmemek gerekiyor. Temkinli ve mantıklı olmak gerekiyor. En iyisini doğru şartlarda yapmak istiyoruz. Hem sabırlı olmak hem de mantıklı bir şekilde geleceğe bakabilmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

Daha Önce SPOR Toto 3’üncü Lig takımlarından Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Turgutluspor altyapısından golcü Harun Kavaklıdere Futbola Turgutluspor’da başlayan 18 yaşındaki forvet oyuncusu, geçen sezon U19 Ligi’nde 13 kez rakip fileleri sarstı. Akademi liglerinde toplam 39 golü buldu.

Kaynak http://www.hurriyet.com.tr Haber http://www.hurriyet.com.tr

Antalyaspor Medical Park 2019

BODRUM BELEDİYE SPOR BODRUM SPOR

TURGUTLU SPOR

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil