Ana Sayfa Gündem 11.08.2020 252 Görüntüleme

Turgutlu’da KoronaVirüsü Tedbirleri Denetimi

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, en kapsamlı Covid-19 denetimlerinin ikincisi Kaymakam Ali YILMAZ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığınca Ülke genelinde başlatılan koronavirüsü tedbirleri kapsamında Turgutlu Kaymakamı Ali YILMAZ, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet DAŞKAN, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdür Vekili Halil İbrahim BAŞTÜRK, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan HASYİĞİT, İlçe Yazı İşleri Müdür V. Ayhan IŞIK, Zabıta Müdürü Hasan KIZIL, Manav ve Sebzeciler Odası Başkanı Necati GÜRKIVRAK ile birlikte pazar yerleri ve iş yerlerinde, koronavirüsü önlemleri kapsamında maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı.

Koronavirüsü tedbirleri kapsamında kapalı pazar yeri, market, fırın gibi iş yerlerinde sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğunun yanı sıra alışveriş merkezi ve marketlerde hijyen ve 10 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde müşteri kabulü ve dışarıda sıra bekleyen kişilerin sosyal mesafe kuralına uyup uymadığı da denetlendi. Vatandaşlara maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması uyarılarında bulundu.

İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen en kapsamlı denetimin ikincisinin yapıldığını dile getiren Kaymakam YILMAZ, rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik gerçekleştirilen denetimlerin sıklaştırılmasındaki amacın farkındalığı artırmak olduğunu söyledi. Pazartesi pazarına alışverişe gelen vatandaşlara ve esnafa istek ve taleplerini soran Kaymakam Ali YILMAZ, vatandaşlarımıza izolasyon ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda hatırlatmalarda bulundu.

“Koronavirüs ile mücadelede en güçlü silahımız; maske, mesafe ve temizlik” diyen Kaymakam Ali YILMAZ, vatandaşlardan destek istedi. Kaymakam YILMAZ, “Tüm Turgutlulardan maske, mesafe ve temizlik kurallarına sonuna kadar riayet etmelerini istiyoruz. En güçlü silahımız bu kurallara uymak aynı zamanda birbirimize karşı sorumluluğumuz. Farkında olmadan başkalarının hayatını riske atabiliriz. Herkes, virüs taşıyormuş gibi düşünerek bir başkasıyla ilişki ve temasında hareketlerini şekillendirmeli ” diye konuştu.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil