Ana Sayfa Dünya, Gündem, Turgutlu Haberleri 27.03.2020 993 Görüntüleme

Turgutlu Lokantacılar Odasından Açıklama

Turgutlu Lokantacılar Odası Başkanı Ve Yönetim Kurulu Üyeleri Açıklamalarda Bulundular.TURGUTLU KAMUOYUNA DUYURULUR.

Turgutlu Lokantacılar Odası olarak, her zaman güvenilir, kayıt altında, sağlıklı gıda ürünlerini halkımızın hizmetine sunmak için tüm oda üyelerimizle azami gayret gösterdik.
Ülkemizin içinde bulunduğu bu kara günlerde bunun önemi bir kere daha anlaşılmıştır.
Bu sebeple halkımızın, üyelerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla ilk günden itibaren üye işyerlerimizde DEZENFEKSİYON ve İLAÇLAMA çalışmalarımız gece gündüz aralıksız 24 saat sürmektedir. Hijyenik Gıdaya halkımızın erişimi ve steril ortamlarda gıda üretimi temel düsturumuzdur.
Değerli Turgutlulu hemşerilerim şahsım üzerinden sosyal medyada yalan ve asılsız haberler yapıldığından bu açıklamayı yapma gereği duydum.
Turgutlu Belediyesinin maske desteğinden önce, genelgelerde bildirilen maske, bone ve eldiven kullanımı zorunluluğundan resmi dolayı esnaflarımızdan gelen talepler doğrultusunda üyelerime karşı sorumluluk duygusu ile kendim 1000 adet maske ve bone aldım. Fatura bilgileri fotoğraflarda mevcuttur. Faturasında da görüleceği üzere herhangi bir kar gözetmeksizin aldığım fiyattan verilmek üzere üyelerime mesaj atarak bildirdim. Daha sonra Belediyenin vermiş olduğu maske desteğiyle ücretsiz maske dağıtımı için tekrar mesaj atarak ve sosyal medyada yayınlayarak bildirimlerimizi yaptık.
Oda Başkanı olarak ve Yönetimim Ülkemizin ve esnaflarımızın içinde bulunduğu bu zorlu süreçten en az hasarla çıkması için mücadelemiz devam etmektedir.
Odamız ilk günden bu zamana kadar vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın sağlığı için büyük mücadele vermektedir. Dezenfekte ve hijyen çalışmalarımız gece yarılarına kadar devam etmektedir.
Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, Dezenfekte ve ilaçlama firmalarını şahsen arayıp sözlü ve yazılı teklif aldım. Ancak fahiş fiyatlar istendi. Metrekare gözetmeksizin (12.03.2020 tarihinde yapılan protokolde odamıza kayıtlı 5M² ile 600M² arasında tüm İşletmelerde 63.56-TL+KDV olarak belirlenmiştir.) ve fahiş fiyatların önüne geçmek için En uygun ve en ucuz teklifi veren firma ile anlaşma yaparak, esnaflarımızı mağdur etmeyecek şekilde çalışmalarımız yaptık/yapıyoruz.
Bizler Turgutlu esnafının her zaman yanındayız. Yalan ve Asılsız haber yapanlarla ilgili hukuki süreci başlatmış bulunmaktayız.
TURGUTLU LOKANTACILAR ODASI olarak bu zor zamanlarda her zaman halkımızın esnafımızın ve devletimizin hizmetinde olduğumuzun bilinmesini Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR..
TURGUTLU LOKANTACILAR ESNAF ODASI BAŞKANI Mehmet AKKOYUN YÖNETİM VE DENETİM KURULU

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil