Ana Sayfa Dünya, Gündem, Turgutlu Haberleri 21.03.2020 226 Görüntüleme

TURBEM’de Uzaktan Eğitim Sistemi Başlıyor

Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi’nin (TURBEM) uzaktan eğitim sistemi pazartesi günü başlıyor. TURBEM’de Uzaktan Eğitim Sistemi Başlıyor

TURBEM Öğrencileri Eğitimlerine Uzaktan Eğitim Sistemiyle Devam Edecek

Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi’nin (TURBEM) uzaktan eğitim sistemi pazartesi günü başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Koronavirüs tehlikesine yönelik alınan karar kapsamında 23 – 27 Mart tarihleri arasında öğrenciler uzaktan eğitim sistemi ile eğitim, öğretim görecek. Bakanlığın almış olduğu bu karar sonrası ise TURBEM’de eğitim alan öğrenciler de uzaktan eğitim sistemi ile eğitimlerinden uzak kalmayacaklar.

Sisteme giriş kullanıcı adı ve şifre ile olacak

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın basın mensuplarıyla buluştuğu toplantıda açıkladığı TURBEM’de uzaktan eğitim başlıyor. TURBEM öğrencileri kendilerine verilecek kullanıcı adı ve şifreyle sisteme giriş yapabilecekler. Sistemde TURBEM’in çalıştığı yayınevine ait ders videoları yer alacak. Böylece öğrencilerin bu süreçte konu ve anlam bütünlüğü açısından karışıklık yaşanmasının da önüne geçilmiş olacak.

Öğretmen ve öğrenciler Whatsapp hattıyla ders çalışabilecekler

TURBEM öğrencileri, öğretmenleri kurulacak olan Whatsapp hattı sayesinde soru çözümü ve birebir ders çalışma imkanına da sahip olacaklar.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil