Ana Sayfa Asayiş, Dünya, Gündem, Politika, Siyaset, Turgutlu Haberleri 3.03.2020 565 Görüntüleme

Tepki Çeken İmam Serbest Bırakıldı

Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki Delemenler Mahallesine bağlı Güzle Sokak’ta uzun yıllardır imamlık yapan A.M.Ö.(Ali Metin Özyurt) İdlip’de gerçekleşen hain saldırı sonrası sosyal medya üzerinden bir arkadaşına yazdığı yorumlar nedeniyle tepki topladı.

Sosyal Medya uygulaması Facebook üzerinden bir takipçisinin şehitlerin aileleri ile ilgili yaptığı paylaşımın altına tepki toplayan ifadeler ekleyen, İmam A.M.Ö yapmış olduğu yorumda “Asker veya Polis olun diye, Kimse kafamıza silah dayamıyor. Şehadeti göze almayan Godoş, Anasının dizinin dibinden ayrılmasın. Bırakın ucuz ajitasyonları’’ ifadelerini kullandı.

Paylaşım yapan E.B’nin, “Kimisi çaresizlikten gidiyor hocam’’ yorumunu da yanıtlayan imam, “Çaresizlik diye bir mazeret olamaz. Asgariye veya Polislikten değil, Maaşın cazibesine kapılıp, Asker veya Polis olmayacaksın. Din, Vatan, Millet sevdan yoksa, bu mesleği seçmeyeceksin. Para için seçtiysen de zırlamayacaksın. Devletin Şehit ve Gazilere gösterdiği ayrıcalığı başka devletler göstermiyor’’ yorumunda bulundu.

Alaşehir ilçesinde bir anda tepki duyularak yayılan paylaşım sonrası İmam A.M.Ö sosyal medya hesabını kapattı.Vatandaştan gelen tepkiler üzerine gözaltına alınan imam, savcılık tarafından ifadesinin alınmasının üzerine serbest bırakıldı. Alaşehir’liler ise sosyal medya üzerinden Alaşehir Müftülüğüne imamla ilgili soruşturma açılması için göreve çağırdı. Haber Kaynak http://www.manisahalkhaber.com/

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil