Ana Sayfa Gündem, Politika, Siyaset, Turgutlu Haberleri 16.04.2019 661 Görüntüleme

Serhat Orhan’dan Açıklama Çetin Akın Seçim Meydanlarında Ki Sözlerini Unutmuşa Benziyor’ dedi

Sevgili Turgutlulular,
Değerli Basın Mensupları,

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Turgutlu’ya ve Turgutlu halkına hizmet etmek gayesiyle Büyük Birlik Partisi’nden Turgutlu Belediye Meclis Üyeliğine aday olduk ve aziz hemşehrilerimizin teveccühleri ile seçildik. Bizlere tevdi edilen bu görevin tarihi sorumluluğunun bilinciyle hareket ederek, seçimi kazanan Belediye Başkanı Sayın Çetin Akın’ın söz verdiği tüm projelerin, yatırımların ve sözlerin hem en büyük destekçisi hem de en yakın takipçisi olacağız.

Ancak üzülerek belirtmek isteriz ki Sayın Çetin Akın seçim meydanlarında dile getirdiği; “Turgutlu Belediyesi’nde meydana gelen tüm yolsuzlukların ve şaibelerin hesabını soracağım” sözünü unutmuşa benziyor.

27 Mart 2019 tarihli Bayramyeri Mitinginde; “İmarı, imardaki yolsuzlukların hesabını soracağım. Herkesin dilinde. 2300 tane inşaat ruhsatı verilmiş son 5 yıl içerisinde. Bu ruhsatlardan kayıtlı olarak kaç para aldın, kayıtsız olarak kaç para aldın? Siz bunları anlatın, bırakın bekayı.” Diyen ve 28 Mart 2019 tarihli Selvilitepe Mitinginde; “Turgutlu’daki imar yolsuzlukları, buzlu camların arkasında olmuştur, tuvaletlerde olmuştur, karanlık odalarda olmuştur. Çetin Akın zaten bunlarla mücadele etmek için aday oldu. 50 milyon lira yolsuzluktan bahsediyor Serhat Orhan. Bunlar geçen seçim birbirlerini bir sürü hakaret ettiler, hırsız dediler. Seçimden sonra ilk mecliste Serhat Orhan’ı akladılar. Serhat Orhan seçim kazansa yine ilk mecliste bunları aklayacak. Al birini vur ötekine. Ama Çetin Akın kazanırsa, orada ne biliyorsa konuşacak, ortaya dökecek. Çetin Akın’a kimse geri adım attıramaz.” Sözlerini dile getiren Sayın Çetin Akın’a ve CHP’li Meclis Üyelerine 14 Nisan Pazar günü yapılan Meclis toplantısında neyin veya kimlerin geri adım attırdığını merak ediyoruz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz pazar günü yapılan Turgutlu Belediyesi yeni dönem ilk meclis toplantısında, geçmiş dönem Belediye yönetiminin 2018 yılı faaliyet raporu oylanmış ve CHP’li üyeler çekimser oy kullanmışlardı. Meydanlarda verilen sözlerin ilk meclis toplantısında unutulmuş olmasını şiddetle eleştiriyoruz. Turgutlu kamuoyu vicdanının rahatlatılması adına, daha adil ve şeffaf bir yönetimin sergilenmesi adına Sayın Çetin Akın’dan meydanlarda verdiği “tüm yolsuzlukların ve şaibelerin hesabını soracağım” sözünün arkasında durmasını bekliyoruz. 
Saygılarımızla,

BBP Turgutlu Belediye Başkan Adayı

Mustafa Serhat ORHAN

BBP Turgutlu Belediye Meclis Üyeleri

Ahmet ORHAN
İhsan Tuğrul YÜKSEL
Muhammet Naci TUNÇEL
Ahmet Cüneyt SİMAV

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil