Ana Sayfa Dünya, Gündem, Politika, Siyaset, Turgutlu Haberleri 2.02.2020 250 Görüntüleme

Selçuk Özdağ: Kızılay Başkanı ve yönetimi derhal istifa etmeli

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kızılay Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi.Selçuk Özdağ yaptığı açıklamada, Kızılay’ın tartışılır kurum haline getirilmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Yardım hülleleri kabul edilemez. Kızılay Başkanı Kınık’ın açıklamaları kurumun güvenirliliğini tartışmaya açmıştır. Bu tutum ve davranışlar ahlaki ve etik değildir. Hukuku dolanmadır. Bu bir vergi kaçırma değil ancak, Kızılay’ın itibarını 8.2 şiddetindeki bir depremle yerle bir etmektir” dedi.

Özdağ, 1868’den bu yana her derde düşene yardım eden Milletin gönlündeki Kızılay’ın itibarını yok etmenin kimsenin hakkı olmadığını da ifade ederek şunları kaydetti:

“Kızılay Başkanı Kerem Kınık ve yönetim kurulu üyeleri derhal istifa etmelidir. Kızılay’ın bugüne kadarki tüm tasarrufları hukuki denetim altına alınmalıdır. Kızılay, milletin gönlünü rahatlatacak şekilde de şeffaf bir denetime tabi tutulmalıdır.” Haber Kaynağı http://www.enpolitik.com

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil