Ana Sayfa Gündem 5.08.2020 242 Görüntüleme

Şehit Doktor İsminin Yaşatılmasına Cumhur İttifakından ‘RED’

Akhisar Belediyesi’nin olağan Ağustos ayı meclis toplantısında koronavirüse karşı mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık kahramanlarından Akhisarlı Dr. Nihat Dayanıklı’nın isminin ilçede yaşatılması AK Parti ve MHP’nin red oyuna rağmen Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin oylarıyla meclisten geçti.

Koronavirüs salgınına karşı mücadelede büyük emekleri olan ve hastalığa yakalanarak hayatını kaybeden sağlık kahramanlarından Akhisarlı Dr. Nihat Dayanıklı’nın isminin Akhisar’da bir parka verilerek yaşatılması ile ilgili alınan komisyon kararı, Akhisar Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında görüşüldü.

“AK PARTİ VE MHP GRUBUNU KENDİ VİCDANLARI İLE BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ”

AK Parti ve MHP Grubu maddeye red oyu kullanırken, ilgili madde Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin oylarıyla meclisten geçti. Konu hakkında söz alan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Sağlık kahramanlarımızdan Akhisarlı doktorumuz Nihat Dayanıklı ve tüm sağlık şehitlerimizi rahmetle anıyorum.Mekanları cennet olsun. Korona virüsüne karşı mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık şehidimiz Nihat hocamızın adını ve anısını Akhisa’ımızda yaşatacağız. Bu maddeye red oyu kullanan AK Parti ve MHP grubunu ise kendi vicdanları ile baş başa bırakıyoruz” dedi.

Meclis toplantısında söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Alper Ayan, AK Parti ve MHP’nin red oyunu siyaset yapmak olarak yorumladı. Ayan, Şehit doktorun adının parka verilmesine red oyu verenlerin, bu durumu kendi parti tabanına nasıl açıklayacaklarını sordu.

Ardından söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Cemal Gürmen, Cumhur ittifakı olarak aldıkları karar neticesinde böyle bir duruş sergilediklerini ifade etti.

“MECLİS SİYASET YERİ DEĞİL, HALKA HİZMET YERİ”

Son olarak söz alan Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı ve Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Ahmet Tınazlı, belediye meclisinin siyasi çekişmelerin alanı olmadığını belirtti. Tınazlı sözlerine şöyle devam etti; “AK Parti ve MHP grubunun bu davranışı ile belediye meclisi, siyaset sahnesine çevriliyor. Oysa ki, biz burada Akhisar’a, Akhisarlılara ve toplumumuzda yer edinmiş insanlarımıza olan vefa borcumuzu, hizmet borcumuzu yerine getirmek için bu koltuklardayız” ifadelerini kullandı.
Kaynak Manisa Halk Haber

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil