Ana Sayfa Dünya, Gündem, Turgutlu Haberleri 24.03.2020 205 Görüntüleme

Saruhanlı Belediyesi’nden işsiz kalanlara erzak desteği

Türkiye’de corona virüsü salgını önlemleri çerçevesinde geçici olarak kapatılan kıraathaneler, kahvehaneler, çay bahçeleri, kafeterya ve lokantalar sebebiyle haftalık veya günlük yevmiye ile çalışan işçiler işsiz kaldı. Ev ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken işsizlere Manisa’da CHP’li bir belediye örnek teşkil edecek bir çalışma başlattı.

CHP’li Saruhanlı Belediyesi, ilçede geçici müddetle kapanan kıraathaneler, kahvehaneler, çay bahçeleri, kafeterya ve lokantalarda yevmiyeli usulü çalışıp işsiz kalan işsizlerin haftalık erzak ihtiyacını karşılamaya başladı. Şuana kadar tespit edilen 80 kişiye erzak desteği yapıldı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in talimatı ile harekete geçen belediye görevlileri, ilçede kapatılan işletmelerde çalışan ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere ulaşarak erzak yardımı yaptı. Belediye Başkanı Bilgin, işsiz kalan vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için çalışma başlattıklarını belirterek, “İlçemizde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmayız. Bu kapsamda gerekli yardımlarımızı ilk partisini yaptık. Yardımlarımız devam edecek. Corona virüsüne karşı ise dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan bu tür çalışmalarımızı yürütürken, bir taraftan da sosyal belediyecilik anlamında işsiz kalan vatandaşımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz’’ dedi. Haber Kaynak http://www.manisahalkhaber.com/

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil