Ana Sayfa Dünya, Gündem, Politika, Siyaset, Turgutlu Haberleri 18.02.2020 261 Görüntüleme

Saruhanlı Belediyesi Halkın Takdirini Kazanmaya Devam Ediyor

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, kısa sürede ilçede birçok hizmetleri gerçekleştirerek, ilçe halkının takdirini kazandı. Başkan Bilgin’den Müjde Üstüne Müjde…
Kurtuluş Mahallesine Kapalı Pazaryeri Yapılacak
Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Kurtuluş mahallesi Hükümet caddesinde Cuma günleri kurulan semt pazarı için, bölgedeki otobüs garajının kullanılmayan bölümüne kapalı pazaryeri yapacakları kaydetti. Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ile birlikte alanda incelemelerde bulundu. Saruhanlı Belediyesine Bağlı Olan Fen İşleri Müdürlü tarafından Sarısığırlı mahallesinde sürdürülen cami lojmanının kaba inşaatı ve elektrik tesisatı montaj çalışmaları tamamlandı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Alibeyli Avcılar ve Atıcılar Kulübü binasının iç cephesinde sıva ve boya çalışmaları yapıldı.
Başkan Bilgin’den Sanayi Esnafını Sevindiren Çalışma
Saruhanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Nuriye mahallesindeki Sanayi Sitesine yeni işyerleri inşa ediliyor. Belediye Başkanı Zeki Bilgin, kaba inşaatı tamamlanan dükkanların Nuriyeli esnaf ve vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Cumhuriyet Mahallesi, Hürriyet caddesindeki kaldırım yenileme çalışmalarımız devam ediyor.
Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlkokulu giriş kapısına sundurma yapılıyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Cumhuriyet Mahallesi Gencer Sokakta kilit parke taşı döşeme çalışmalarımız tamamlandı. Mahalle sakinleri için hayırlı olsun.
Sosyal Tesislere Yeni Kafeterya Yapıldı
Saruhanlı Belediyesi, yaz aylarında artan talebin karşılanması amacıyla Sosyal ve spor tesislerinde ilave olarak yeni kafeterya yapıldı.
Belediye Başkanı Zeki Bilgin ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal, Sosyal tesisleri ziyaret ederek, yapımı tamamlanan kafeteryayı inceledi.
Başkan Bilgin, yeni kafeteryanın hayırlı olmasını dileyerek, “Halkımızın her şeyin en iyisini hak ediyor. Bizlerde bunun için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Başkan Bilgin’den Bir Müjde Daha…
Saruhanlı Belediyesi Kreş Yapacak

Slogan; “Anneler işe, çocuklar kreşe”

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçede özellikle çalışan annelerin çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri kreş inşa edeceklerini açıkladı.

İlçedeki Cengiz Topel Mahallesi Ali Şanlıer caddesi üzerinde bulunan yeşil alan üzerinde yapılacak olan tesisle ilgili proje çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Bilgin, şunları kaydetti;

“Anne ve babası çalışıyorsa, çocuğa bakacak bir aile büyüğü yoksa, dileyen aileler çocuklarını bize emanet edebilecek. Burada çocuklarımız güvenli bir ortamda eğitim görecekler. Anne ve babalarında gözü arkada kalmadan işine devam edebilecek. Bu kapsamda proje çalışmalarımız devam ediyor. Saruhanlımız için hayırlı olsun.” Başkan Bilgin’den Müjde…
Saruhanlı’ya Kır Düğün Salonu Yapılacak
Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, İlçede Belediyeye ait Kapalı Spor Salonunun bahçesine, modern bir Kır Düğün Salonu inşa edeceklerini müjdeledi.
Düğün Salonunun yapılacak alanda incelemelerde bulunan Bilgin, Saruhanlı’da yıllardır eksikliği hissedilen, otoparklı ve tam kapasite çalışacak Kır Düğün Salonunu hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını bildirdi Saruhanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Develi Mahallesindeki İlköğretim Okulunun bahçesinde bulunan çocuk oyun parkı yenilendi. Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Develi’yi ziyaret ederek parkta oynayan çocukların sevincini paylaştı. Çocuk Oyun Kulübü’nde Sona Doğru
Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçedeki çocukların merakla beklediği Çocuk Oyun Kulübü binasının yapımında sona yaklaşıldığını bildirdi.
Başkan Bilgin, Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ile birlikte Çocuk Oyun Kulübü inşaatında incelemelerde bulundu.
Bilgin, “Çocuklarımızın oyun oynayıp hoşça vakit geçirebileceği güzel bir tesisi daha hayata geçiriyoruz. Saruhanlımıza Hayırlı olsun” dedi. Mescidimiz Görünür ve Ulaşılabilir Bir Bölgeye Taşındı
Belediyemize ait Sosyal Tesislerdeki Kafe Sultaniye’nin üst katında bulunan mescid ve abdest alma bölümü, namaz kılmak isteyen vatandaşlarımızın daha rahat ulaşım sağlaması amacıyla, görünür ve ulaşılabilirliği daha kolay olan Özge Kanbay jimnastik salonu binasının yanındaki alana taşındı.
Belediye Başkanımız Zeki Bilgin ve Başkan Yardımcımız, mescidin yeni yerini ziyaret ederek incelemelerde bulundular.
Başkan Bilgin, “Vakit geçirmek için tesislerimize gelen vatandaşlarımızın namaz ve ibadetlerini icra edebilmeleri için mescidimizi, daha kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilecek bir noktaya taşıdık. Dileyen vatandaşlarımız mescidimizi rahatça kullanabilirler. Bu vesile ile rabbim tüm vatandaşlarımızın ibadetlerini kabul etsin.”dedi. Kafe Sultaniye’de Büyük Değişim
Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ile birlikte Kafe Sultaniye’nin cazibe merkezine dönüştürülmesi için başlatılan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.
Bu kapsamda Yapılan Çalışmalar Şöyle:
Kafeterya’nın üst katındaki balkon kapatılarak, atıl haldeki alan kullanışlı hale getirildi.
Tuvaletler yeniden inşa ediliyor.
Mutfak bölümü yeniden inşa ediliyor.
Kafeterya’nın bahçesindeki süs havuzları kaldırılarak alan genişletildi. İki havuzun yerine bahçenin ortasına daha estetik bir süs havuzu inşa edilecek. Oturma alanı genişletilecek ve çimlendirilecek. Saruhanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlkokulu’nda çeşme tesisat çalışması yapılıyor. Saruhanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Halitpaşa Sosyal Tesisleri’nde sıva tadilat çalışmaları devam ediyor.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil