Ana Sayfa Gündem 26.06.2020 627 Görüntüleme

Salgın Döneminde Turgutlu Emniyet Ekipleri Halkın Takdirini Kazandı

Salgın döneminde Turgutlu Emniyet Ekipleri halkın takdirini bir kez daha kazandı

Turgutlu Emniyet Müdürlüğünde görevli polis ve bekçiler, yeni tip koronavirüs sürecinde yaptıkları çalışmalarla halkın takdirini kazandı.
Halkın güven ve huzuru için gece gündüz demeden fedakarca çalışan polisler, bekçilerin de sürece dahil olmasıyla uyumlu bir çalışma örneği sergiliyor.

Covid-19 sürecinde de aktif olan Turgutlu Emniyet Müdürülüğü ekipleri
salgının yayılmasını önlemek ve insanları bilinçlendirmek için görevlerini titizlikle uyguladıkları görülen ekipler, Manisa Valiliği bünyesinde kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu”yla da halktan gelen taleplere koştu.

“Vefa Sosyal Destek Grubu”nda görev alan görevliler, “hayatları riske girmesin” diye dışarı çıkmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların isteklerini yerine getirmek için ellerinden geleni yaptı.

Grupta görevli ekipler, dışarı çıkmaları kısıtlı kişilerden gelen maaş çekme, gıda yardımı, ilaç gibi talepleride karşılayıp, yalnız yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın alışverişlerini yaptı.

İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda kontrollerini sıkı sürdüren ekipler, maske takma, sosyal mesafeye uyma ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere idari para cezası uygulayarak ve son zamanlarda ikazların anonslarla defaten yapılması pandeminin engellenmesi konusunda büyük etkisi olduğu gözlemlendi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil