Ana Sayfa Gündem 6.08.2020 290 Görüntüleme

OSB Başkanı Türek, Fabrikalardaki Vaka Artışı İle İlgili; “İşçilerin Tedbirsizliği”

Manisa Organize Sanayi Bölgesi(MOSB) Başkanı Sait Türek, Bloomberght televizyonuna katıldığı programda Manisa OSB’de faaliyet gösteren fabrikalardaki korona virüs ile ilgili son durumu açıkladı. Başkan Türek, fabrikalardaki vaka yoğunluğu, alınan tedbirler ve üretimin durup durmadığına ilişkin sorulara yanıt verdi.

“VAKA SAYISINDAKİ ARTIŞ ÇALIYANLARIN TEDBİRSİZLİĞİ’’

MOSB Başkanı Türek televizyon programında yaptığı açıklamada, Manisa OSB’de faaliyet gösteren fabrikalarda korona virüs vaka sayısında artış olduğunu ve artışın sebebinin fabrikada çalışanların tedbirsizliğinden kaynaklandığını ifade etti.

1 Haziran tarihinden sonra başlayan normalleşme sürecisinde tüm illerde olduğu gibi Manisa’da da bir hareketlenmenin yaşandığını dile getiren Türek programdaki açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“1 Haziran’daki normalleşme sürecinin başlangıcıyla birlikte tüm ülke çapında gördüğümüz hareketlenme maalesef fabrikalara da yansıyor. Ama bu, fabrikaların kusurundan değil. Maalesef insanımız kendine olan saygısını değil, karşısındakine olan saygısını koruması lazım. Bu konuda biraz gevşeklik olduğunu gözlüyoruz. Şu anda bölgemizde 55 binin üzerinde çalışanımız var. Zaman zaman bu arkadaşlarımızı Manisa OSB bünyesinde bir pansiyon inşa edip de dışarıya bırakmasak mı diye düşünüyoruz. Çünkü her tatil veya her boşluğun arkasından çalışan arkadaşlarımız fabrikalara geri gelirken maalesef birtakım şeyleri de taşıyarak geliyorlar. Hepimiz seyrediyoruz, sosyal hayattaki gevşemeden herkes şikayetçi. Tabi bunun bir sonucu olacaktır. Bu durum da sanayiye de her yere de yansıyacaktır.”

“VARDİYADAN ÇIKANLAR TEDBİRLERİ UNUTUYOR”

Fabrikaların korona virüse karşı yeterli tedbirleri aldıklarını savunan Başkan Türek, fabrikalardaki mesai sonrasında işçilerin korona virüs tedbirlerine uymayı unuttuğunu ifade etti.

MOSB Başkanı Türek açıklamasında,” “Tedbirler konusunda sanayi kuruluşlarımız toplumda alınmayan tedbirleri alıyor. Yani bütün işçilerimizin gerek servis konusu, gerek yemekhane konusu, gerek hijyenle ilgili dezenfeksiyon konusu, gerek çalışma koşullarındaki mesafe konuları gibi her türlü önlemi alıyoruz ama akşam saat 17.00’da vardiyasından çıktıkları zaman bu arkadaşlarımızın hepsi bunları unutuyorlar.” dedi.

‘ÖPÜŞMEYİN’ UYARISI

Tüm ülke genelinde olduğu gibi fabrikalarda çalışanlarında tedbirlere uyması gerektiğini söyleyen Başkan Türek, fabrika çalışanlarına özellikle öpüşmeme çağrısında bulundu.

MOSB Başkanı Türek yaptığı açıklamada,

“Önümüzdeki günlerde okullar açılacak, nasıl olacak? Vatandaşlarımızın daha sorumluluk bilinciyle hareket edip, maske mesafe ve hijyen konusunda dikkat etmesi gerekiyor. Öpüşmememiz gerekiyor yani. Sevgi gösterimizi sarılarak değil kalplerimizden sarılarak göstermemiz gerekiyor.” dedi.
Kaynak Manisa Halk Haber

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil