Ana Sayfa Gündem 12.07.2020 188 Görüntüleme

Millet İttifakı: ‘Turgutlu Belediye Meclisi’nde konuşmayıp nerede konuşacağız’

TURGUTLU Belediyesi’nin salı günü gerçekleştirilen temmuz ayı olağan meclis toplantısında yaşanan protestoya ilişkin Ak Parti Grup Başkanvekili Mürşit Gedizli’nin açıklamasının ardınan Millet İttifakı’ndan da bir açıklama geldi. Turgutlu Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Fehmi Gülen ve İyi Parti Meclis Üyesi İlhami Dinçer, “Turgutlu’nun sorunları Turgutlu Belediye Meclisi kürsüsünde özgürce konuşulmalıdır.” dedi.
Millet İttifakı ortaklarından Fehmi Gülen ve İlhami Dinçer’in imzasıyla yayımlanan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “‘Turgutlu’nun sorunları Turgutlu Belediye Meclisinde özgürce konuşulmalıdır. 7 Temmuz Salı günü yapılan Turgutlu Belediye Meclisi toplantısı gündem maddeleri  güzel bir uyum ve birlik beraberlik içinde görüşülüp, tamamlandıktan sonra dilek ve temenniler bölümüne geçildi.  Urganlı’da doğup büyümüş Meclis Üyesi İlhami Dinçer arkadaşımız  Urganlı su deposunun içler acısı halini ve alt yapı sorununu anlatırken  büyük bir tepki ile karşılaşmış ve konuşması sık sık bölünerek tamamlanmış, ardından meclis üyemiz Burhan Irk söz alıp Turgutlunun sorunlarını aktarmak üzere kürsüye geldiğinde bu kez de Cumhur İttifakı Üyeleri  birlikte meclis salonunu terk etmişlerdir.
‘BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI’
                  Tüm Turgutlu halkının gözü önünde cereyan eden bu olaylar hem  bizi hem de Turgutlulu  vatandaşlarımızı  son derece üzmüştür.Bu tür olaylar bizleri Turgutlu’ya hizmet etmek için seçip, bu meclise gönderen hemşerilerimizde büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır.
‘TURGUTLU’DA KONUŞMAYIP NEREDE KONUŞACAĞIZ’
Urganlı su deposunun içler acısı halini ve  bir türlü el atılmayan alt yapı sorununu, Irlamaz mahallesinin kanalizasyon atıklarının içme suyumuzun geldiği Irlamaz çayına akmasını, her yağmurda Venedik kanallarına dönüşen Turgutlu sokaklarını, Irlamaz 2.etapta sulanmadığı için kuruyan ağaçları, sinekten bahçede oturamayan vatandaşları, vb. sorunları Turgutlu belediye meclisi kürsüsünde konuşmayıp, nerede konuşacağız?
‘BATTI ÇIKTI YAPILDI DİYE TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLMÜŞ MÜ OLUYOR?’
Büyükşehir meclisinde bu sorunları  her gündeme getirdiğimizde kredi  bekliyoruz- kredi bekliyoruz –kredi bekliyoruz diye diye sorunları çözmeyen ve seçim öncesi de dahil olmak üzere birbuçuk yıldır Turgutluya gelmeyen sayın Büyükşehir Belediye Başkanına bu istekleri Turgutlu Belediye meclisi kürsüsünden  haykırmayacak mıyız? Bu dönem içerisinde Turgutlu ile ilgili  neden hiçbir proje olmadığını meclis üyeleri  söylemeyecek mi? Bir ‘’battı çıktı’’ yapıldı diye Turgutlunun tüm sorunları çözülmüş mü oluyor?
Meclis kürsüsü parti ayrımı yapılmadan herkesin özgürce şehrinin sorunlarını anlatacağı yerdir. Tüm meclis üyeleri bu demokratik hakkını kullanmalı ve diğer meclis üyelerinin de bunları  dinlemeleri, tartışmaları sorunların çözümü için birlikte hareket etmeleri gereklidir. Bizim görevimiz budur. Bakın eleştiriler daha şimdiden meyvelerini vermiş görünüyor. Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Cengiz Ergün hemen MASKİ üst yönetimini toplayarak ilçelere yapılacak yatırımları görüşmeye başlamış. Demek ki  halkın sorunlarını demokratik ortamlarda paylaşmak, sorunların çözümü için yapılması gereken en iyi hareketmiş.
‘ELEŞTİRİLERE TAHAMMÜLSÜZ DIŞINDA FARKLI BİR NEDEN OLMADIĞI İNANCINI TAŞIYORUZ’
Millet İttifakı olarak, 7 temmuz günü gerçekleşen bu olayın arkasında büyükşehir belediyesine yapılan eleştirilere tahammülsüzlük dışında farklı bir neden olmadığı inancını taşıyor, bundan sonra Turgutlu’ya hizmet için tüm siyasi partilere mensup arkadaşlarımızla birlikte halkımız için çalışmaya  devam edeceğimize söz veriyoruz. Saygılarımızla.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil