Ana Sayfa Turgutlu Haberleri 11 Haziran 2020 140 Görüntüleme

Meslek Odaları Başkanları Kaymakam Ali YILMAZ’ı Ziyaret Etti

Meslek Odaları Başkanları Kaymakam Ali YILMAZ’ı Ziyaret Etti
İlçemizde faaliyet gösteren Meslek Odaları Başkanları Kaymakam Ali YILMAZ’ı ziyaret etti. Meslek Odaları Başkanları, Koronavirüs salgını ile mücadelede aşamasında kapatılan ve/veya faaliyetleri kısıtlanan işletmelerin faaliyetlerine başlaması ve bu süreçte Turgutlu Kaymakamlığı’nın esnafla işbirliği içinde bulunarak, destek olmasından dolayı oda başkanları Kaymakam Ali YILMAZ’a teşekkür ederek hediyelerini takdim ettiler.
Ziyarette, yaklaşık 3 aydır Koronavirüs ile mücadele edildiği ve 1 Haziran itibari ile Kontrollü Sosyal Hayat’a geçiş yapıldığı, yasakların olmadığı ama kuralların olduğu ve vatandaşın sorumluluğunun biraz daha arttığı bir döneme girildiği, kapatılan ve/veya faaliyetleri kısıtlanan işletmelerin açıldığı ve esnaflarımızın müşteri almaya başladığı belirtildi. Yeniden çalışma faaliyetlerine başlayan işletmelerin uyması gereken tedbirler ve işletmelerde yapılacak çalışmalar hakkında konuşuldu. Kaymakam Ali YILMAZ, tedbir ve kuralların Koronavirüsü tehlikesi sona erene kadar esnetilmeden, hassasiyetle uygulanmaya devam edilmesi gerektiğini belirtti. İşletme temsilcilerine hizmet verdiği sürece Bilim Kurulunun tavsiyeleri ile oluşturulan “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde” bulunan önlem ve kurallara riayet etmek durumunda oldukları aktarıldı.
İşletmelerimiz söz konusu çalışma rehberini https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/salgin-yonetimi-ve-calisma-rehberi linkinden indirebileceklerdir.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil