Ana Sayfa Dünya, Gündem, Siyaset, Turgutlu Haberleri 2.03.2020 236 Görüntüleme

Mart Ayı Meclis Toplantısı Salı Günü

Turgutlu Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı 3 Mart Salı günü saat 18.00’da Turgutlu Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilecek. Mart Ayı Meclis Toplantısı Salı Günü

Turgutlu Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı 3 Mart Salı günü saat 18.00’da Turgutlu Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilecek.

Turgutlu Belediye Meclisi Mart ayı meclis toplantısını 3 Mart Salı günü Belediye Meclis Toplantı Salonunda Çetin Akın Başkanlığında saat 18.00’da gerçekleştirecek. Açılış ve yoklamanın ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunacak. Belediye Meclisi 5 maddelik gündemi karara bağlayacak. Meclis Toplantısı Turgutlu Belediyesinin Facebook hesabından canlı olarak izlenebilecek.

Gündemin ilk maddesi; 2020 Şubat ayına ait toplantı tutanağı ve meclis kararlarının görüşülmesi. İkinci madde; Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün 20/02/2020 tarih ve 4177 sayılı yazıları ile “Belediye Başkanları İklim Sözleşmesi, yerel sera gazı salınımını azaltmayı, küresel ısınmaya karşı direnci artırmayı ve elde edilen gelişimi şeffaf bir şekilde takip etmeyi amaçlayan bir belediye başkanları ve belediye çalışanları küresel koalisyonudur. Belediye Başkanları Sözleşmesi, 57 ülkeden 6,800 şehir ve bölgeyi kapsayan, yerel yönetimlerin bölgelerinde enerji verimliliği ve yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımını arttırmayı amaçlayan AB tarafından desteklenen gönüllülük esasına dayalı dünyadaki en büyük kentsel iklim ve enerji girişimidir. Sözleşme, Eylül 2014’te küresel şehir ağlarının- C40 şehirleri İklim Liderliği Grubu (C40), ICLEI- Kalkınma İçin Yerel Yönetimler (ICLEI) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG)- liderliğinde ve BM’nin şehirle ilgili konulardaki öncü temsilcisi BM-Habitat’ın destekleriyle faaliyete geçirilmiştir. Sözleşmeyi imzalayan şehir ve bölgeler, şehirlerin bölgelerle, devletlerle ve merkezi hükümetlerle birlikte çalışmasını teşvik etmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. ve 74. maddeleri gereğince konunun meclisimizde görüşülerek karara bağlanması ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin AKIN’a Başkanlar Sözleşmesi’ ne (Covenant of Mayors) taraf olunması ve Belediye Başkanları Sözleşmesinin imzalanması için onay verilmesi” hususunun görüşülmesi.

Üçüncü madde; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 21/01/2020 tarih ve 4281 sayılı yazıları ile “Manisa Kadastro Müdürlüğünün 11.02.2020 tarih E.520368 sayılı ekli yazılarında belirtildiği üzere 06.08.2019 tarih ve 46 sayılı Meclis Kararımız ile bilirkişi olarak seçilmiş olan Mehmet oğlu Süleyman ALTINTAŞ’ın vefat ettiği ve yerine ikame olunmak üzere İlçemiz Kurudere Mahallesinde 3402 sayılı Kanuna göre yapılacak kadastro çalışmalarında görev yapmak üzere 1 (bir) adet bilirkişinin Kadastro Kanununun 3.Maddesinde belirtilen hususlara göre Belediye Meclisince belirlenmesi talep edilmiştir. 3402 sayılı Kadastro Kanunu gereği İlçemiz Kurudere Mahallesinde kadastro çalışmalarında görev alacak aşağıda ekli listede ismi yer alan 1 (bir) adet bilirkişinin Belediye Meclisinde onaylanması” hususunun görüşülmesi.

Dördüncü madde; 07/01/2020 tarih ve 13 sayılı Meclis Kararı ile “Eğitim-Kültür-Sanat-Gençlik ve Spor”, “Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları”, “Tarım ve Hayvancılık”, “Trafik ve Ulaşım” ve “Plan ve Bütçe” komisyonları sevk edilen “Manisa İli İçin Hazırlanacak Kitapta Turgutlu’nun Tanıtımı” konulu ortak komisyon raporunun görüşülmesi.

Son madde ise dilek ve temenniler.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil