Ana Sayfa Dünya, Gündem, Turgutlu Haberleri 10.05.2020 171 Görüntüleme

Kaymakam Ali Yılmaz’ın Engelliler Haftası Mesajı

Turgutlu kaymakam Ali YILMAZ’ın Engelliler Haftası Nedeniyle Mesaj Yayımladı Mesajında Şu İfadelere

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde olduğu gibi Ülkemizde de kutlanan Engelliler Haftası toplumumuzun azımsanmayacak bir parçasını oluşturan engellilerimizin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratıldığı önemli bir haftadır.

Devletimiz, bu bağlamda, engelli çocuklarımızın tedavileri için resmi ve özel eğitim kurumlarının açılmasına destek olmakta, ağır engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları ortamlarda yakınları tarafından bakılması için bakım ücreti ödemekte, sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşlarımıza aylık bağlamaktadır. Yine, engel oranı düşük vatandaşlarımıza da çalışabilecekleri iş niteliğine göre istihdam sağlamaktadır.

Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşama katılmalarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürmelerini sağlamak, kendilerine sevgi ve saygı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu önemli ve anlamlı haftanın, toplumumuzda onlara karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlaması temennisiyle, tüm engelli kardeşlerimiz ve ailelerine sevgi dolu, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil