Ana Sayfa Gündem 29.08.2020 139 Görüntüleme

Kaymakam Ali YILMAZ’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı ” Mesajı

Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 98. yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur, mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.
Bu büyük zaferlerde ortaya konan azim ve kararlılık, milletimizin istiklali ve istikbali için mücadele ederken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağının, her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güce ve cesarete sahip olduğunun ispatıdır.
Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseri olan bu büyük zafer, Türk ulusunun kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.
Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin, tarih boyunca yüce değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenmenin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum.
Tüm dünyanın zorlu bir sınavdan geçtiği, Covid-19 Pandemisinin tüm dünyayı etkisi altına aldığı bu dönemde, bu sene zafer coşkusunu tedbirlere uyarak yaşıyoruz. Gücümüzü tarihimizde olduğu gibi birlik, beraberlik ve kardeşliğimizden alarak bu badireyi inşallah atlatacağız. Yeter ki, virüsün yayılımının arttığı bu dönemde koronavirüsü tedbirlerine uyalım; doğru maske kullanımına, sosyal mesafeye ve hijyene azami ölçüde riayet edelim. Unutmayalım, hasta sayısını düşürecek olan aldığımız tedbirlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz Milletimizin, şanlı ordumuzun tüm mensuplarının ve Turgutlulu Hemşehrilerimin Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil