Ana Sayfa blog 3 Haziran 2019 398 Görüntüleme

Hayırseverler Bu Seferde Avşar Köyünde “veresiye defteri” Satın Aldı

Avşar Köyünde Bağlı Efe Markete bakkallara giden hayırsever 2 kişi lüks bir araçla geldiler bir bayan erkek. vatandaşların bakkallara olan borçlarını ödedi. Efe Market bakkal işleten İhsan koç
yaptığı açıklamada, vatandaşların 15- bin lira borcu olduğunu, bugün 17.30 gelen 2 kişi hayır sever bu borçları ödeyerek veresiye defterini alıp gittiklerini söyledi.

Turgutlu Bağlı Avşar Köyünde Osmanlı’dan kalan geleneği sürdüren hayırsever İki Kişi , bakkallardan veresiye borcunun yazılı olduğu defterleri satın aldı.


İhsan Koç, şöyle devam etti:
“Müşterilere ödemede kolaylık sağlaması için veresiye veriyoruz. Bir taraftan veresiyeler kapatılırken bir taraftan yeni veresiyeler yazılıyordu. Burada vatandaşlarımızın yaklaşık15- bin lira veresiye borcu olmuştu. Borçlardan dolayı biz de sıkılıyorduk, vatandaşlarımız da sıkılıyordu. Allah razı olsun bugün iş yerine 2 kişi geldi. Vatandaşların borcunu sordu. Ben de 15 Bin TL yakın olduğunu söyledim. defteri de aldı. İsmini sordum söylemedi, ‘Bu yardımı yapana Allah razı olsun deyin yeter’ dedi ve gitti.”

İhsan Koç borcu ödenen vatandaşlara haber verdiklerini ve onların da mutlu olduklarını, “Allah razı olsun” diyerek dua ettiklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil