Ana Sayfa Gündem 11.07.2020 359 Görüntüleme

GEDİZLİ; IRKÇILIK BİZE ATILACAK EN SON İFTİRADIR”

Turgutlu Belediyesi Meclis Üyesi ve Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Mürşit Gedizli Temmuz ayı meclis toplantısında yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamada bulundu.
Gedizli açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Bu siyaset değil, Yalanın, iftiranın, bu şehre emek verenlere, bu şehrin insanlarına yapılan haksızlığın ta kendisidir.
Son meclis toplantısında yaşananlarla ilgili maalesef bir takım çevreler kirli bir oyunun içerisine girmiştir.
–YALANLA İFTİRAYLA SİYASET OLMAZ–
Bir önceki meclis toplantısında geçmişte görev yapmış bütün belediye başkanlarını töhmet altında bırakacak şekilde onlara karşı kasıtlı ve maksatlı olarak “bazı mahallelere bugüne kadar hiçbir hizmetin yapılmadığı” ithamında bulunularak ağır bir suçlama yapılmıştır.
Aynı şekilde Büyükşehir belediye meclisinde konuşulması gereken konuları orada konuşmayıp “dut yemiş bülbüle dönenler” aynı konuları hiçbir yasal yetkisi olmadığı halde ilçe belediyesi meclisinde siyaset malzemesi yapmaya çalışmaktadırlar.
–TERÖRDEN HÜKÜM GİYMİŞ BİRİLERİNE GÜZELLEMELER YAPILMASINA İZİN VEREMEYİZ–
Meclis toplantılarında devamlı olarak belediye meclisinin gündemi ve konusu olmadığı halde ülke gündemindeki bir takım konular gündem yapılmaya çalışılmaktadır. Belediye meclisimizde gösterdiğimiz tavır, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin hakkında terör örgütlerine yardım ve mensubiyetten mahkumiyet verdiği kişileri övücü, yad edici söz ve eylemleri tekrar etmekten kaçınmayanlara karşı demokratik tavrımızdır.
Şimdide hiç sıkılmadan maalesef “Sizi aşağıladılar, hizmet etmediler” yalanları ile insanları zehirliyorlar.
–IRKÇILIK BİZE ATILACAK EN SON İFTİRADIR–
Bizler “Yaratılanı Yaradan’dan ötürü severiz” ve inancımızda, dünyevi düşüncemizde bunun üzerine kurulmuştur. Siyasetimizde asla ayırmak, kutuplaştırmak ve tabi ki ırkçılık kaynaklı ayrımcılığa asla yer yoktur. Bu ülkede bir kişi olsa dahi, bir başkasını kasıtlı ve maksatlı olarak farklı bir gözle görmesi, dışlaması söz konusu dahi olamaz, kabul edilemez.
–TURGUTLU BELEDİYE MECLİSİNDE TURGUTLU KONUŞULMALI–
Cumhur ittifakı milletimizin gönül bahçesinin ittifakıdır ve milletimizin her bireyinin güzelliğinden bir parçayı ruhumuzda hissederiz, muhabbetle milletimize sarılırız. Cumhur ittifakı mensupları olarak başlatılan karalama, iftira çalışmalarının hangi merkezlerden yönetildiğini biliyoruz ve birliğimiz bütünlüğümüz için o kirli düşüncelerden siyasi rant devşirmeye çalışanların karşısında dimdik duracağız, durmaya devam edeceğiz.
Ancak sırf siyasetiniz uğruna o güzel insanlara “sizi kasıtlı olarak ayırdılar, hizmet etmediler” söyleminde bulunmak asıl ayrımcılığın ta kendisidir. Her bireyin hizmeti almaktan daha doğal bir hakkı olamaz. Eksik olmuş olabilir, bütün meseleler %100 çözülmemiş olabilir ancak bu durumu her defasında satır aralarında tekraren özellikle belirli merkezlere toplayarak, yapılmış olanları yok sayarak söylem haline getirmek ve mecliste açıkça söyleyemediğiniz cümleleri sosyal medyadan başkalarına söyleterek hizb oluşturmaya çalışmak tehlikeli bir oyundur.
Ama üzülerek görüyorum ki hâlâ aynı yalanın arkasına sığınılarak -başkalarının ağzından söylettirerek- hemşerilerimize maksatlı ve yanlış bilgiler veriliyor ve maalesef konu hiç bağı olmadığı halde çok farklı bir zemine çekiliyor.
Amacımız Turgutlumuza hizmet etmektir. Ancak asıl işini yapmayanların, bahaneler arkasına sığınıp hizmet üretmeyenlerin sürekli olarak sanal gündemler oluşturma çabalarına da destek vermeyeceğiz, malzeme olmayacağız.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil