Ana Sayfa Gündem 29.08.2020 264 Görüntüleme

DEVLET’ TEN ALDIĞI KÖMÜRÜ LETGO’DA SATMAYA KALKINCA

Turgutlu’da, Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından aldığı kömür yardımını LETGO isimli alış veriş sitesinde satmaya kalkan şahıs vatandaşlar tarafından yakalanınca kömürler geri alındı.
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. Bir şahıs, Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından aldığı kömür yardımını LETGO’da satışa çıkardı. Turgutlulu vatandaşların gözünden kaçmayan olay ilçede Anlık Olaylar olarak bilinen sosyal medya hesabından paylaşıldı.
Yapılan paylaşımın ardından Kaymakam Ali Yılmaz’ın talimatıyla harekete geçen Turgutlu Kaymakamlığı ekipleri şahısın evine giderek yapılan kömür yardımını geri aldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Vakıf Müdürü Tuğran Şen; “Devletimiz Sosyal Devlet ilkeleri kapsamında ve 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununu ile fakr-ü zaruret içerisinde bulunan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile gerçekleştirmektedir. Söz konusu yardımlar amacında kullanılmalıdır. Amacı dışında yapılan bu tarz davranışlara asla müsaade edilmemektedir. Kamu oyunun bilgilerine saygıyla arz olunur.” Dedi.
Kaynak Turgutlu Manşet Gazetesi

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil