Ana Sayfa blog 2 Temmuz 2019 223 Görüntüleme

CHP’DEN İYİ PARTİ HDP DESTEKLİ SU ZAM,MI PROTESTO

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde Chp’nin Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin İçme Suyu Zammını Protesto Ettiği Açıklamaya HDP ‘NİN Turgutlu İlçe Başkanı Cevher Özdemir Ve 2014  HDP  Turgutlu Belediye Eş Başkan Adayı Ramazan Soğukpınar Destek Verdi Ve İyi Parti İlçe Başkanı Önder Ertaş Ve Chp İlçe Başkanı Orhan Eratacı Ve Chp Gençlik Kolları Esin Küçükler Ve Dernekler Katıldı .

Turgutlu’da Su Zammı Protestosu

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi toplantısında MHP ve AK Parti oylarıyla kabul edilen su zammı Turgutlu’da protesto edildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin geçtiğimiz ay yapılan toplantısında, suya yüzde 35 ve üzerinde değişik oranlarda zam yapılmıştı.
Pazartesi günü eski belediye binası bahçesinde yapılan basın açıklamasıyla suya yapılan zam protesto edildi.
Turgutlu Demokrasi İçin Güç Birliği Platformu,  Turgutlu CHP ilçe Örgütü ve Yaşam-Der tarafından organize edilen eyleme bazı vatandaşlarda katıldı.
Yapılan basın açıklamasını okuyan CHP Turgutlu İlçe Başkanı Orhan Eratıcı; ” Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında ki oturumda; evlerde %39,köylerde %50 oranında su ücretlerine zam yapılmıştır.
CHP ve İYİ Parti’nin ret oyları ile açıklamalarına karşılık Başkan Ergün birleşimi “Almadan vermek Allah’a mahsustur” diyerek noktaladı.
İstanbul ve Eskişehir başta olmak üzere Birçok belediyede insanın en temel gereksinimi ve doğal hakkı olan SU belirli tona kadar ücretsiz, var olan ücretlerde indirim yapılırken Manisa Belediyesinin SU’ ya ZAM yapması akıl tutulmasıdır.
Yerel seçimler öncesinde SU’ ya zam yok diyerek yaygara yapıp oy toplayacaksın, sonra da yangından mal kaçırırcasına alelacele %50 oranında zam yapacaksın, işte sizin gerçek yüzünüz bu. Yaşamsal temel bir hak olan Su ya yapılan zam derhal iptal edilmelidir
Belediyelerin İnsanın en doğal ihtiyacı olan SU ve ULAŞIM hakkı bedava veya cüzi ücretle karşılanması Sosyal belediyecilik anlayışın gereğidir. Birçok Belediyelerde SU ve Ulaşım ücretleri düşürülürken Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün  “Almadan vermek Allah’a mahsustur” diyerek su zam mını savunması, iğneden ipliğe yapılan zamlarla beli iyice bükülen yoksul halkımız adına utanç vericidir. Şiddetle kınıyor protesto ediyoruz.
‘Suya zam, sırada ne var’
Ağızlarını açtıklarında “halktan yana sosyal belediye” naraları atan Cumhur ittifakı Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’Ü şiddetle protesto ederek yüksek sesle soruyoruz: ‘Suya zam, sırada ne var’ ?
Makam aracı lüksüleriyle israfa, “Almadan vermek Allah’a mahsustur”  demeyen, karşı durmayan Cengiz Ergün ve belediyecilik anlayışı yoksul halkı en doğal ihtiyacı ve hakkı olan suya muhtaç hale getirmesine dur diyeceğiz.
Belediyeler, sosyal niteliği, hakkaniyet, objektif ölçüler gibi temel hukuk ilkeleri dikkate alınarak, toplumdaki kamu hizmetlerinden ve kamu hizmetleri içinde yer alan SU hakkı olanaklarından, herkesin eşit, güvenli, konforlu ve en ucuz şekilde yararlanması esas alınmalıdır
Sosyal, katılımcı, şeffaf yoksul halkımızdan yana belediyeciliği savunan Turgutlu Demokrasi İçin Güç Birliği,  Turgutlu CHP ilçe Örgütü, Yaşam-Der bu zammın geri alınması için bu prorestomuz mücadelemizin bir başlangıcıdır. Hukuksal zeminde, meclis toplantılarında, sokakta su zammı iptal edilinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Kamuoyu önünde ilan ediyoruz.” Dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil