Ana Sayfa Dünya, Gündem, Siyaset, Turgutlu Haberleri 27.03.2019 366 Görüntüleme

CHP İlçe Başkanı Eratıcı:”Meclis Üyelerimize İftira Atıldı, Hedef Gösterildiler”

CHP Turgutlu İlçe Teşkilatı, Şehir Meclis listelerinde yer alan Esma Toprak, Burhan İrk ve Muhsin Zengin hakkında iftira atıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, Turgutlu Adliye önünde . basın açıklaması düzenledi. Basın açıklaması sırasında polis ekipleri adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Düzenlenen basın açıklamasında, Şehir Meclis üyelerine iftira atıldığını belirten CHP İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, İsmi geçen meclis üyelerinin herhangi bir suçlarının bulunmadığını söyledi.

Bu konuyla ilgili artık bi herhangi bir açıklama yapılmayacağını ifade eden Eratıcı’nın açıklaması şöyle:

“24 Mart 2019 tarihinde yandaş basın tarafından meclis listemizde gösterdiğimiz bazı adaylar hakkında iftiralar atılmış, hedef gösterilmişlerdir. Yerel seçimlere çok kısa bir zaman kala yapılan bu haberlerin kasıtlı olduğu, bir amaca hizmet ettiği açık ve nettir. YSK’nın açıkladığı seçim takvimi uyarınca 3 Mart 2019 tarihinde aday listeleri kesinleşmiş ve adaylarımızın herhangi bir suçları olmadığına dair arşiv kayıtlı adli sicil kayıtları ilçe seçim kurulan sunulmuştur. Süreç adli makamlara intikal ettirilmiş olup bugünden sonra bu konuyla ilgi partimiz ve adaylarımız tarafından herhangi bir açıklama yapılmayacaktır.Şehir meclisi onurumuzdur, gururumuzdur.”

İlçe Başkanı Orhan Eratıcı’nın açıklaması sırasında, Millet İttifakı CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın, Meclis üyesi adayları Esma Toprak, Burhan İrk ve Muhsin Zengin’de yanında yer aldı.

Yapılan açıklamanın ardından Eratıcı ve Meclis üyesi adayları, Avukat Mehmet Demirlek ile suç duyurusunda bulunmak için Turgutlu Adliyesine gittiler

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil