Ana Sayfa blog 30 Mayıs 2019 317 Görüntüleme

Çayınızı İçmeye Geldik” Ekibi Aşçı Yusuf’Ta Vatandaşı Dinledi

İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar,proje başladığından beri 324 vatandaşla temas sağlanarak 95 adet trafik ve asayiş sorunun kısa sürede ve etkin şekilde çözüme kavuşturulduğunu belirtti .

İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar imzalı proje kısa sürede yankı uyandırdı, vatandaşlar bir araya gelen polis ekipleri hem vatandaşlarla sohbet ediyor hemde vatandaşın sorunlarını ve çözüm önerilerini dinliyor.

Temmuz ayında uygulama projesi Eylül ayında Kaymakam Uğur Turan tarafından onaylandı ve “Çayınızı İçmeye Geldik” projesi resmen başladı.

Kahvehaneler, cafeler yoğunlukta olmak üzere vatandaşlarla bir araya gelen polisler hem vatandaşlarla sohbet ediyor hemde vatandaşın sorunlarını ve çözüm önerilerini dinliyor. Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar’ın da yer aldığı ziyaretlerde vatandaşlara çayları polis ekipleri ısmarlıyor. Vatandaşlar, emniyet mensuplarına;” Siz bizim misafirimizsiniz, çaylar bizden” dese de polisler çay ücretlerini emniyet bütçesinden karşılıyor.

Projenin başlıca hedefleri ise; polis ile halk arasında ki iletişimi üst seviyeye çıkarmak, bilgi akışının hızlanması ve güvenlik kaygılarının azaltılması, asayiş ve trafik sorunlarının minimize edilmesi, vatandaşların taleplerinin sokağa yansıltması hızını arttırmak olarak belirlendi.

İlk kez böyle bir uygulama olduğunu öğrendiklerini ifaden eden vatandaşlar uygulamanın çok yararlı olduğunu dile getirdi. İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar ise polisin vatandaşla kol kola olduğu bir güven ortamı oluşturmayı hedeflediklerini belirtti

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil