Ana Sayfa Dünya, Gündem, Turgutlu Haberleri 14.05.2020 309 Görüntüleme

Büyükşehir Turgutlu’daki Berber Ve Kuaförleri Yanlız Bırakmadı

Büyükşehir Berber ve Kuaförleri Yalnız Bırakmadı
Turgutlu belediyesinin yapmadığını Manisa Büyükşehir belediyesi yaptı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, 11 Mayıs’ta yeniden faaliyete başlayan ve ilçe genelindeki 360 berber, kuaför ve güzellik salonunda dezenfekte çalışması başlattı. Bu kapsamda Turgutlu berberler ve kuaförler odasının da taleplerini geri çevirmedi.

İki aydır korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olan berber ve kuaförlerin yeniden faaliyete başlamasının üçüncü gününde Manisa Büyükşehir Belediye ekipleri dezenfektasyon işlemi yaptı. Halkın sağlığının korunması ve tıraş olmak isteyenleri salgından korumak için yapılan dezenfekte işlemi halkta ve berber ve Kuaför esnafında memnuniyet yarattı.

Geçtiğimiz gün 23.Dönem MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan’ın kaleme almış olduğu berberler ve kuaförlerin dezenfekte edilmesi talebi ve söylemleri sonrası Turgutlu belediye başkanı açıklamalarda bulunmuş ve Orhan’ı siyaset yapmakla suçlamıştı.

Turgutlu berberler ve kuaförler odası başkanı Pınar Akbaş Turgutlu belediyesinden olumlu bir yaklaşım göremeyince Manisa Büyükşehir belediyesine başvuru yapmış söz konusu başvuruya olumlu cevap gelmiş ve Turgutlu’da bulunan tüm berber ve kuaförler dezenfekte edilmeye başlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Oda Başkanı Pınar Akbaş yapılan hizmetten memnuniyetini, Büyükşehir Belediyemize talebimizi yerine getirmesi dolaysıyla teşekkür ediyorum diyerek dile getirdi.Haber Kaynak Haber Kasaba

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil