Ana Sayfa Turgutlu Haberleri 23 Mayıs 2020 140 Görüntüleme

BAŞKAN ÇETİN AKIN’DAN RAMAZAN BAYRAM MESAJI

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN AKIN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Ramazan Bayramı mesajı yayınladı.

Ramazan Ayında tutulan tüm oruçların, edilen duaların kabul olmasını dileyen Başkan Çetin Akın, Ramazan Bayramının coşku ve derin manevi hissiyatla yaşanmasını arzu ettiğini söyledi. Bu sene milli bayramlarla dini olarak önemli günlerin aynı tarihlere denk gelerek bir arada kutlandığına dikkat çeken Başkan Akın, söz konusu bu tesadüfün sıkıntılı günlerde bizlerin moral ve maneviyatının yükselttiğini de ifade etti. Başkan Akın mesajında bayram süresi boyunca evde kalınması çağrısında da bulundu.

Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Paylaşmanın, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin değerini fazlasıyla hissettiğimiz, maneviyatımıza daha çok döndüğümüz Ramazan Ayını sonlandırırken, bu ayı mübarek Ramazan Bayramının coşkusu ve derin hissiyatı ile taçlandırıyoruz.

23 Nisan gecesi ilk kez sahura kalktığımız gün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı da bizlere yakışır şekilde kutladık. Aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın coşkusunu yaşarken bir yandan da bin aydan daha hayırlı kabul edilen mübarek Kadir Gecesinde dualarımızı ettik. Milli bayramlarımızla birlikte dini olarak bizler için kutsal olan bu önemli günleri bir arada yaşamamız ise içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı günlerde moral ve maneviyatımızın yükselmesini sağladı.

Korona virüs salgını nedeniyle bu sene ne yazık ki iftar sofralarında birlikte olamadık, yemeğimizi, ekmeğimizi paylaşamadık. Ramazan Bayramı süresince de ailelerimizle, büyüklerimizle maalesef bir arada olamıyoruz, sevdiklerimizle doyasıya kucaklaşamıyoruz; fakat bu günleri geride bıraktığımızda, sağlıklı günlere ulaştığımızda bütün sevdiklerimizle bayram coşkusunu yeniden yaşayacağız.

Korona virüs salgını ile mücadele ettiğimiz bu günlerde bayram boyunca da zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Eğer evlerimizden çıkmamız gerekiyorsa bile sosyal mesafemizi korumaya, maske kullanmaya ve kişisel hijyenimize mutlaka özen göstermeye dikkat edelim. Unutulmamalıdır ki bugün alacağımız önlemler gelecek sağlıklı günlerde bayram sevinçlerimizi, mutluluğumuzu yaşamamızın önünü açacaktır.

Tüm vatandaşlarımızın ve Dünya Alemi’nin mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın tüm dünya coğrafyasına başta sağlık olmak üzere, mutluluk, barış ve huzur getirmesini diliyorum. Evde kalın, sağlıkla kalın. Hayırlı Bayramlar.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil