Ana Sayfa Gündem 10.06.2020 392 Görüntüleme

Başkan Cengiz Ergün’den Suya Yüzde 50 İndirime ‘Red’

Başkan Ergün’den Suya Yüzde 50 İndirime ‘Red’

MASKİ Genel Müdürlüğü 2020 Yılı I. Olağan Genel Kurul toplantısında suya yüzde 50 indirim yapılması ile ilgili önerge AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, suda indirim talep edilmesini siyasi şov olarak değerlendirdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2020 Yılı I. Olağan Genel Kurulu, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste su faturalarında yüzde 50 indirim yapılması önergesi, Başkan Ergün’ün talebiyle AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedilirken, kabarık gelen faturalar nedeniyle isyan eden Manisalılar görmezden gelindi. Başkan Ergün suya indirim talep edilmesini siyasi şov olarak değerlendirdi.

“18 MİLYON TL TUTARINDA TAHSİL EDİLMEMİŞ FATURA BULUNUYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Olağan Genel Kurul’da yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımız 2 aydan beri su faturası yatırmıyor. 18 milyon TL tutarında tahsil edilmesi gereken su faturası bulunuyor. Bir salgın döneminden geçiyoruz ama elektrik faturalarının nasıl ödendiğini önergeyi veren arkadaşlar hiç düşünüyor mu?” dedi.

KAYSU BEDELLERİNİN ÖDENMESİ İÇİN BÜYÜKŞEHİR’DEN PARA AKTARILIYOR” Konuşmasına ilçe belediyeleri tarafından alınan KAYSU bedellerinin ödenmesi ile ilgili açıklamaları ile devam eden Başkan Ergün, “İşlerin nasıl sürdüğünü ilçe belediye başkanları çok iyi biliyor. KAYSU bedellerini ödemek için ben Büyükşehir’den para aktarıyorum. Neden? İşler aksamasın diye. Şimdi burada suya yüzde 50 indirim şovu yapılıyor” ifadelerini kullandı. Kaynak Manisa Halk Haber

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil