Ana Sayfa Dünya, Gündem, Turgutlu Haberleri 14.05.2020 204 Görüntüleme

Başkan Abdullah Şenol’dan Çiftçiler Günü Mesajı

Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol Dünya Çiftçiler Günü Dolasıyla Mesaj Yayımladı Mesajında Şu İfadelere Yer verdi.

Başkan Abdullah Şenol, alın terini toprağa dökerek çalışan tüm çiftçilerin, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü” kutlayarak üreticilere bol ve bereketli mahsuller diledi.

Başkan Abdullah Şenol, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” nedeniyle yayımladığı mesajında, “Yediğimiz ekmekte, içtiğimiz çorbada, giydiğimiz kıyafette çiftçimizin hakkı ve alın teri vardır. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, üretim ve verimliliğin artırılmasında, tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimiz, her zaman baş tacımız olmuştur” diyen Başkan Abdullah Şenol, şunları kaydetti;

“Bu topraklarda yaşayan binlerce kardeşimiz alın terini toprağa akıtarak ekmeğini kazanıyor. Üretici kardeşlerimiz adeta toprağı berekete dönüştürüyor. Toprağın bereketinin üretime, üretimin zenginliğe ve huzur ortamına katkı sağlaması dileğiyle, Üzümün Başkenti olan güzel ilçemizdeki ve yöremizdeki tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol bereketli bir hasat dönemi diliyor,bütün çiftçilerimizi sevgiyle selamlıyorum.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil