Ana Sayfa Gündem 18.07.2020 310 Görüntüleme

Azerbaycan’a Bir Destek De Ülkü Ocakların’dan Geldi

Turgutlu Ülkü Ocakları Başkanı Sezer Sertkaya , Manisa Çukurovalılar Derneği Başkanı İrfan Doruk ve 27.Dönem MHP Manisa Milletvekili Adayı Şinasi Özgür Savran ile birlikte Turgutlu Azerbaycan Kültür Derneğini Başkanı Ünal Kağba’ya ziyaret etti. Başkan Sezer Sertkaya Açıklamasında Şu İfadelere Yer verdi Ermenistan’ın Azerbaycan toprağı Tovuz’a düzenlediği saldırıda şehit olan 5 askere başsağlığı dileyerek, Ermenistan’ı sert bir dille uyardı.

Turgutlu Ülkü Ocakları Başkanı Sezer Sertkaya Ermenistan’ın Azerbaycan toprağı Tovuz’a düzenlediği saldırıda şehit olan 5 askere başsağlığı dileyerek, Ermenistan’ı sert bir dille uyardı. Sertkaya, tüm Türkiye’nin Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirterek, Ermenistan’ın ayağını denk alması gerektiğini söyledi.

Ermenistan tarafından Azerbaycan’a yönelik gerçekleştirilen saldırıya tepkiler devam ediyor. Turgutlu Ülkü Ocakları Başkanı Sezer Sertkaya bir açıklama yaparak Ermenistan’ı sert bir dille uyardı. Sertkaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ermenistan-Azerbaycan sınırında çıkan çatışmada 5 askerimiz şehit olmuş ve masum Tovuz halkına saldırı düzenlenmiştir. Azerbaycan ve Ermenistan devlet sınırının Tovuz bölgesine saldırı her zaman arkadan vurmaktan vazgeçmeyen Ermenistan tarafından 12 Temmuz’da yapılmıştır. Ermenistan iddia ediyor ki güya Azerbaycan UAZ’lar ile Ermenistan’a saldırmış daha sonra Ermenistan karşılık vermiştir. Bu çok gülünç bir iddiadır. Şayet Azerbaycan saldırı düzenleseydi UAZ ile değil kendi ordusunun arsenallarıyla saldırı düzenlerdi ve Ermenistan diye bir toprak kalmazdı. Türkiye olarak her zaman dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz. Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızın da söylediği gibi Ermenistan ayağını denk almalıdır.milyonlar ile Azerbaycan’ın yanındayız.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil