Ana Sayfa Asayiş, Dünya, Gündem, Politika, Siyaset, Turgutlu Haberleri 2.03.2020 1081 Görüntüleme

Alaşehir’de İmam’dan Tepki Çeken Paylaşım

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, Delemenler Mahallesine bağlı Güzle Sokak’ta uzun yıllardır İmamlık yapmakta olduğu öğrenilen, A.M.Ö İdlip’de gerçekleşen hain saldırı sonrası sosyal medya üzerinden bir arkadaşına yazdığı yorumlar nedeniyle tepki topladı.

Sosyal Medya uygulaması Facebook üzerinden bir takipçisinin Şehitlerin Aileleri ile ilgili yaptığı paylaşımın altına tepki toplayan ifadeler ekleyen, İmam A.M.Ö yapmış olduğu yorum’da “Asker veya Polis olun diye, Kimse kafamıza silah dayamıyor. Şehadeti göze almayan Godoş, Anasının dizinin dibinden ayrılmasın. Bırakın ucuz ajitasyonları” yazdı.

Paylaşım yapan E.B’nin “Kimisi çaresizlikten gidiyor hocam” yorumunuda yanıtlayan İmam, “Çaresizlik diye bir mazeret olamaz.Asgariye veya Polislikten değil, Maaşın cazibesine kapılıp,Asker veya Polis olmayacaksın.Din,Vatan,Millet sevdan yoksa, bu mesleği seçmeyeceksin.Para için seçtiysende zırlamayacaksın.Devletin Şehit ve Gazilere gösterdiği ayrıcalığı başka devletler göstermiyor”yorumunda bulundu.Özellikle Alaşehir ilçesinde bir anda tepki duyularak yayılan paylaşım sonrası İmam A.M.Ö sosyal medya hesabını kapatırken, birçok Alaşehir’li de sosyal medya üzerinden Alaşehir Müftülüğüne İmam’la ilgili soruşturma açılması için göreve çağırdı.Haber Kaynak http://www.manisahalkhaber.com/

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil