Ana Sayfa Gündem, Turgutlu Haberleri 3.06.2019 393 Görüntüleme

Kazım Dilek’ten Ramazan Bayramı Mesajı

Turgutlu Ak Parti Eski İlçe Başkanı Kazım Dilek, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Kazım Dilek mesajında, birlik ve beraberliğin pekiştiği huzur, rahmet ve bereketi kuşanmış bir Ramazan ayını daha idrak ederek, bayrama kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadığını belirtti. 

Bayramların, milli ve manevi değerlerin en güzel şekilde hissedildiği özel günler olduğunu belirten Dilek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar, kırgınlık ve küskünlüğü, kin ve nefreti bir kenara bırakarak coşkuyla ve hasretle kucaklaştığımız müstesna günlerdir. Şüphesiz, bu istisnai günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, dostluk ve barış mesajlarını çok iyi idrak etmeli, hayatımızın her anına yayabilmeli ve dünyanın neresinde bulunursak bulunalım, insanlığa umut olabilmek adına bunu ulvi bir vazife bilmeliyiz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, hasta, yaşlı, yetim, öksüz, kimsesiz kardeşlerimizi ihmal etmemeli, kapılarını çalmalı, kendileriyle hemhal olmanın onlar için çok büyük bir saadet olduğunu unutmamalıyız. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, başta Turgutlulu hemşehrilerimiz olmak üzere, bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bayramın tüm insanlığa dostluk, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, herkese sağlık ve esenlikler diliyorum”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil