Ana Sayfa Gündem 30.07.2020 141 Görüntüleme

Ahmet Alhan Kurban Bayramını Kutladı

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı Mesajında Alhan Şu İfadelere Yer verdi.
Dini bayramların Müslümanların birbirine kenetlendiği, ihtiyaç sahiplerinin gözetildiği, sevinçlerin paylaşıldığı, kalplerin yumuşadığı, akraba, dost ve komşuların ziyaret edildiği bir gündür.
Türkiye birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmaya çok daha fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçiyor.
“Bayramlar, böyle günlerde birleşmenin bütünleşmenin, kaynaşmanın ortak duyguları yaşamanın vesile olduğu günlerdir. Dayanışma dostluğun direği, insanlığın gereğidir. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece, inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız.Bu Kurban Bayramını toplum sağlığını güvene almak ve salgının bulaşma riskini önlemek için önceki bayramlar gibi coşkuyla ve sevinçle kucaklaşıp büyüklerimizin elini öpmeden, küçüklerimizin gözlerini öpmeden, bayram ziyaretleri yapmadan kendi ailemizle evlerde kutlayacağız. Özellikle Kurban Bayramı biraz daha dikkat etmemiz gereken bir bayramımız. Yeniden eski bayram coşkularını yaşamak en büyük temennimiz. Ancak tekrar bir araya gelebilmemiz ve korona virüs ile yapmış olduğumuz mücadelemizin boşa gitmemesi için tüm kurallara uymamız gerekiyor. Bayramları, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Sahip olduğumuz imkanları ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak bizim örfümüzün temel şiarlarındandır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Alemi’nin ve Ahmetlili hemşehrilerimin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil