Ana Sayfa Dünya, Gündem, Turgutlu Haberleri 14.02.2020 278 Görüntüleme

14. Geleneksel Büyük Deve Güreşi Turgutlu’da Yapılacak

Turgutlu Belediyesi Geleneksel Deve Güreşlerine Hazırlanıyor Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın; “Ata sporlarımızın yaşatılması, örf, adet ve geleneklerimizin gelecek nesillere aktarılması amacıyla deve güreşi festivalleri düzenliyoruz. Bu tür festivallerin deve neslinin korunması başta olmak üzere ilçe tanıtımına ve sosyal yaşamın renklenmesine önemli katkıları oluyor. Bu nedenle Belediye olarak festivalin güzel geçmesi için elimizden gelen tüm desteği sağlıyoruz” diyerek tüm güreş severleri iyi bir hafta sonu geçirmek için 8 Mart saat 11.00’da başlayaca. Irlamaz II. Etap Koşukırı mevkiinde yapılacak. yapılacak olan güreşleri izlemeye davet ettiğini vurguladı.Başkan Akın
Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Geleneksel Büyük Turgutlu Deve Güreşleri 8 Mart’ta yapılacak.
Turgutlu Belediyesi uzun yıllardır devam eden deve güreşleri geleneğine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. 14. Geleneksel Büyük Turgutlu Deve Güreşleri 8 Mart’ta Irlamaz II. Etap Koşukırı mevkiinde yapılacak.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “İlçemizde uzun yıllardır devam eden deve güreşleri geleneğinin 14.sünü bu yıl düzenliyoruz. Büyük Turgutlu Deve Güreşleri 8 Mart saat 11.00’da başlayacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana unutulmaya yüz tutan Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerini hayata geçirdik, rahvan at yarışlarını organize ettik. Mart ayında deve güreşlerini Nisan ayında ise yıllardır yapılmayan cirit turnuvasını hayata geçireceğiz. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil